Фельдман пропонує встановити пільги українцям, що всиновили українських дітей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фельдман пропонує встановити пільги українцям, що всиновили українських дітей

Казна та Політика
146
Народний депутат України (БЮТ) Олександр Фельдман подав на розгляд у Верховну раду законопроект про внесення змін в українське законодавство "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про гарантії особам, які всиновили дітей".
Про це повідомляє прес-служба народного депутата.
Проблема сирітства з кожним роком стає усе більше актуальною і болючою для України. Її системне рішення може здійснюватися шляхом влаштування дітей у сім'ї, створення сімейного середовища за допомогою пошуку батьків, надання їм умов для повноцінного розвитку. Для стимулювання всиновлення громадянами України українських дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, необхідна послідовна та ефективна робота із пропаганди національного всиновлення, зокрема, законодавче встановлення додаткових гарантій для осіб, що всиновили дітей.
Метою законопроекту є зменшення числа дітей, які позбулися батьківської турботи, шляхом збільшення кількості всиновлених громадянами України, пропаганди престижності і привабливості національного всиновлення, яким будуть надані додаткові права та переваги. Зокрема, зміни вносяться в закони України "Про відпустку", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про обов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, пов'язаними з похованням" та у Кодекс законів про працю України, де в перелік осіб, що одержують додаткові права і переваги, включені громадяни України, які всиновили українських дітей.
"Держава повинна стимулювати так зване "внутрішнє" усиновлення (українських дітей громадянами України), віддавати йому перевагу перед закордонними усиновителями та опікунами. По-перше, у цьому випадку легше відслідковувати долю взятих на виховання маленьких українців, тоді як закордонне всиновлення таїть у собі ризики використання дітей як донорів у медичних цілях або як об'єктів, на яких направлені патологічні розлади і ненормальні схильності їхніх прийомних батьків. По-друге, серед залишених дітей поряд із хворими високий відсоток становлять й абсолютно здорові діти. У цьому сенсі закордонне всиновлення виснажує вітчизняний генофонд, що також є негативною тенденцією для країни. Правильно вироблені державою механізми стимулювання національного всиновлення будуть сприяти комплексному вирішенню проблеми дітей, що залишилися без сім'ї", - відзначив автор проекту закону Олександр Фельдман.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас