Суд наблизив "Дніпроенерго" до Ахметова


Суд наблизив "Дніпроенерго" до Ахметова

Завтра Вищий господарський суд України (ВГСУ) продовжить розглядати справу про законність рішення зборів акціонерів ВАТ "Дніпроенерго", у результаті якого УФ компанії був збільшений на 52%.

За рахунок додемісії частка держави зменшилася з 76,04% до 50% + 1 акція, а частка Ріната Ахметова зросла до 44,28%.

За даними прес-служби "Дніпроенерго", до розгляду справи по суті ВГСУ своїм визначенням від 10 січня призупинив дію рішення Запорізького апеляційного господарського суду від 21 грудня минулого року.

Тоді суд визнав недійсними прийняті на зборах акціонерів рішення. Позивачем виступила компанія "Бізнес-Інвест" (володіє 0,00655%), яку пов'язують із групою "Приват".

Очевидно, що "Дніпроенерго" очікують тривалі судові розгляди, оскільки незалежно від рішення ВГСУ справу надалі напевно буде розглядати Верховний суд України, а паралельно може виникнути ще низка супутніх справ.

За словами члена правління "Дніпроенерго" Дмитра Тевельова, що керував санацією підприємства, події навколо енергокомпанії не роблять істотного впливу на її виробничу діяльність, однак затримують початок фінансування заходів, передбачених інвестиційним договором.

"Цього року інвестори повинні почати фінансування заходів щодо відновлення основних фондів на 200 млн. грн. і кількох соціальних програм. Поки це все припинено через незавершеність судових процедур, пов'язаних з виходом підприємства з банкрутства", - говорить він.

За його словами, компанія-реєстратор "Укрнафтогаз" як і раніше відмовляється вносити зміни в систему реєстру у зв'язку з реєстрацією акцій нової емісії. Ця суперечка зараз також розглядається у ВГСУ.

Директор Міжнародного інституту приватизації Олександр Рябченко відзначає, що скасувати додемісію, як показує практика, буде вкрай складно. Якщо ж це вдасться, у виграші виявиться держава. З іншого боку, технічно складно буде компенсувати інвесторам кошти, витрачені на викуп акцій. "Тут ситуація не класична для реприватизації, тому що немає пакета, що буде потім продаватися іншому покупцеві", - вважає він.

Аналітик ІК "Конкорд Капітал" Олександр Паращий говорить, що судові процеси не впливають на котирування акцій "Дніпроенерго". "Починаючи з жовтня минулого року, ціна практично не змінювалася. Вона становить близько $490 за акцію", - говорить він.

У той же час аналітик не виключив, що у випадку скасування додемісії вартість акцій може підвищитися. "Додемісія в півтора рази зменшила частку кожного акціонера, якщо вона буде скасована, то, можливо, акції виростуть", - вважає аналітик. При цьому він вказує, що раніше акції підприємства були недооцінені і прихід потужного інвестора допоміг показати їхню реальну вартість. "Протягом минулого року росли в ціні акції всіх компаній, що генерують," - відзначив аналітик.

Держава поки прямо не бере участь у конфлікті між групами Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського. Однак раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко неодноразово заявляла про незаконність схеми фінансового оздоровлення "Дніпроенерго". Якщо Кабмін втрутиться в ситуацію, слабо віриться, що пан Ахметов зможе знайти спільну мову із прем'єром.

Тоді свою роль може зіграти позиція секретаріату президента, у якому поки не висловлюють своїх суджень щодо подій навколо підприємства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua