Низка країн ЄС шукають шляхів запровадження санкцій проти рф без згоди Угорщини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Низка країн ЄС шукають шляхів запровадження санкцій проти рф без згоди Угорщини

38
Низка країн ЄС шукають шляхів запровадження санкцій проти рф без згоди Угорщини
Низка країн ЄС шукають шляхів запровадження санкцій проти рф без згоди Угорщини
Щонайменше шість країн ЄС обмірковують варіанти запровадження обмежувальних заходів проти рф в обхід Угорщини, яка володіє правом вето з таких питань.
Про це повідомляє видання Politico із посиланням на джерела.
«Шість дипломатів підтвердили, що щонайменше шість країн виступають за спільні зусилля з перенесення введення антиросійських санкцій з ЄС на рівень національних законодавств», — пише видання.
Так, країни сподіваються обійти право вето, яким володіє Угорщина як держава-член ЄС, пише Politico.
Зокрема, цю можливість розглядають Бельгія та Чехія, пише видання.
«Якщо Угорщина створюватиме багато проблем, то знайдуться способи обійти їх», — сказало одне з джерел.
Водночас воно зазначило, що не всі держави мають можливість запровадити санкції винятково від імені своєї країни, тому дія таких заходів буде менш ефективною порівняно із санкціями, запроваджуваними саме в межах усього ЄС.
Будапешт неодноразово виступав із критикою обмежувальних заходів ЄС щодо росії. Раніше у квітні глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що загалом «політика ЄС, заснована на санкціях, зазнала краху», тому що, за його словами, санкції завдають більшої шкоди європейській економіці, ніж російській.
Для введення пакетів санкцій Євросоюзу проти рф потрібна згода керівників усіх країн ЄС.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас