Україна переходить на облік газу в кіловат-годинах: як це працюватиме — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна переходить на облік газу в кіловат-годинах: як це працюватиме

Енергетика
7314
У травні цього року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Finance.ua дізнався, чому перехід на європейські правила обліку газу важливий для країни.
«Завдяки ухваленому Верховною Радою законопроєкту 2553 приймання-передача природного газу буде здійснюватись не у метрах кубічних, а в кіловат-годинах», — сказано в повідомленні прес-служби Оператора ГТС України.
Перехід на європейські правила обліку газу означатиме:
  • подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватись в однакових одиницях;
  • справедливе ціноутворення — за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу. Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії, тощо);
  • уніфікацію одиниць вимірювання для різних видів енергії (наприклад газу та електричної енергії). Це питання енергоефективності, економії ресурсів та раціонального та прозорого вибору Споживача між різними джерелами отримання енергії.

Довідка Finance.ua:

  • в Україні з 1 січня діють нові тарифи на розподіл газу — в середньому вони зросли на 3,9%;
  • українці платять за комуналку майже як британці. Середня платіжка і у нас, і у них — понад 3 тисячі гривень.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас