Державна зернова корпорація входить в дефолт, мільярд доларів платитимуть із бюджету — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Державна зернова корпорація входить в дефолт, мільярд доларів платитимуть із бюджету

Фондовий ринок
3639
Державна продовольчо-зернова корпорація може оплатити тільки 9% необхідної суми виплати за китайським кредитом, що означає її дефолт.
Про це йдеться в статті Економічної правди.
П’ятниця, 21 січня, є останнім днем для переказу корпорацією наступного траншу за кредитом китайського ексімбанку. Погасити необхідно платіж 96,4 млн дол., але на рахунках ДПСКУ, за даними ЕП, є лише близько 23 млн дол. – чверть потрібної суми.
При цьому компанія планує виплатити Китаю ще менше – 8,8 млн доларів. Це означає, що ДПЗКУ входить в стан дефолту.
Як з’ясувала ЕП, держава не планує рятувати підприємство, а в Офісі президента підтримали дефолтний сценарій, що автоматично відкриває державну гарантію.
Теоретичний шанс на порятунок у держкорпорації є, адже за умовами кредиту існує десять додаткових днів, щоб закрити платіж. Однак тоді починає діяти штрафна санкція і умови змінюються.
Отже в разі дефолту є два сценарії: держава оплатить або черговий платіж за кредитом, або доведеться платити залишок кредиту – 900 млн дол. і відсотки за ним. Якщо процентна ставка становитиме 5%, додатково до тіла кредиту додається 160 млн дол. відсотків.
Отже, йдеться про борговий тягар перед Китаєм більш ніж на мільярд доларів. Співрозмовник ЕП в Мінфіні пояснив, що до можливого дефолту ДПЗКУ почали готуватися ще з 2017 року і закладали в бюджет кошти на виконання гарантійних зобов’язань.
Зокрема, в бюджеті на 2022 рік закладено достатньо коштів на виплати за зернову корпорацію – 6,9 млрд грн.
Однак грошей не вистачить, якщо Пекін вимагатиме повернути всю суму – понад 1 млрд дол. або 28 млрд грн. Ймовірно, в такому випадку український уряд буде домовлятися з кредитором про виплати протягом дії договору, тобто до 2027 року.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас