Держава має намір підтримати найбільш постраждалі галузі, - Шурма — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держава має намір підтримати найбільш постраждалі галузі, - Шурма

Казна та Політика
258
Галузі, які найбільше постраждали від викривлення ринкової ситуації, наприклад пандемії COVID-19 або 20-разового подорожчання газу, можуть розраховувати на підтримку держави.
Про це заявив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
«Багато галузей отримали значну вигоду від буму на сировинні товари, тобто достатньо маржі, щоб пережити ці три-чотири місяці пікових цін на енергоресурси. Але є справді окремі сектори, де буму цін не було. Там будемо вживати точкових заходів», — сказав він, зокрема, коментуючи ситуацію на ринку природного газу.
Шурма наголосив, що для населення таке подорожчання газу також було б надчутливим, тож держава відреагувала дуже швидко.
«Хоча ціна на газ зросла у 20 разів, ми цю ситуацію штучно утримали (для населення. — Ред.). Що стосується індустрії, будемо секторально дивитися», — зазначив заступник глави ОП.
Як ще один приклад такого підходу він навів програму «єПідтримка», яка точково допомагає секторам, що найбільше постраждали від запровадженого в пандемію COVID-19 карантину.
«У програмі немає готелів та ресторанів, тому що ми вивчили статистику — там нормальна динаміка. Можливо, у готелях не допандемічне завантаження, але динаміка хороша. А от деякі сектори справді просіли», — пояснив Шурма.
За його словами, у спортивних клубах чи театрах сильно зменшилося відвідування, водночас залишилася необхідність утримувати та опалювати великі площі.
«Тому спілкуватимемося з індустріями, вивчатимемо, де справді просідання, а де спекуляції. Де справді проблема, шукатимемо інструменти для допомоги», — наголосив заступник глави ОП.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас