48447
Для деяких категорій пенсіонерів з 1 січня підвищать пенсії до 14 тис. грн: хто отримає підвищені виплати
— Казна та Політика
Мінімальні пенсійні виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність, з 1 січня 2022 року становитимуть від 7 до 14,6 тисяч гривень.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
В результаті підвищення, проведеного в липні 2021 року, мінімальні пенсійні виплати людям з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС перевищили фактичний розмір прожиткового мінімуму:
- по І групі – в 2,8 рази і склали 10 340 грн;
- по ІІ групі – в 2,2 рази і склали 8 272 грн;
- по ІІІ групі в 1,7 рази і склали 6 204 грн.
У результаті перерахунків з 1 липня 2021 року збільшення склало в середньому 2 300 гривень.
Також минулого тижня Уряд ухвалив постанову, якою передбачається два етапи підвищення пенсій для цієї категорії пенсіонерів. Зокрема, з 1 січня 2022 року пенсійні виплати для них будуть не меншими за:
- 14 600 грн – по І групі інвалідності;
- 9 500 грн – по ІІ групі інвалідності;
- 7 000 грн – по ІІІ групі інвалідності.
А з 1 грудня будуть збільшені розміри пенсії для 18 тисяч осіб із урахуванням збільшення середньої заробітної плати, яка враховується при обчисленні пенсії. Зазначена програма підвищень охопить більше 60 тисяч осіб.
«Крім того, ми не забуваємо про родини загиблих ліквідаторів. Уряд подав до Верховної Ради ініційований Президентом України законопроект про підвищення пенсійного забезпечення сім’ям загиблих військовослужбовців, у тому числі з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС», – повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Коментуючи інші програми соціальної підтримки, Міністр соціальної політики зазначила, що деякі з них були «заморожені» та їхні розміри не переглядались протягом багатьох років.
«Щорічну допомогу на оздоровлення не переглядали з 2005 року. Тому у 2022 році Міністерство запланувало її підвищення більше, ніж у 3 рази. Компенсація на харчування не переглядалась з 2015 року. У 2022 році ми вперше з цього часу збільшимо її на 20%. Фінансування програми санаторно-курортного лікування для ліквідаторів протягом двох років ми збільшили більше ніж на 50%. Зокрема, у 2022 році саме на цю програму передбачено 269 мільйонів гривень, що дозволить забезпечити заплановані підвищення розміру вартості путівок», – додала Лазебна.
За її словами, є ще один борг держави перед цими людьми. Підвищення щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю. Його було заморожено з 2014 року.
«Виправлення цієї несправедливості Уряд передбачив разом з іншими у законопроекті про упорядкування прожиткового мінімуму. Цей законопроект з лютого, тобто майже рік, знаходиться на розгляді Верховної Ради України. У разі його прийняття ця виплата буде підвищена та регулярно переглядатись в залежності від рівня інфляції», – зазначила вона.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші до зарплати
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною