0 800 307 555
0 800 307 555

НАЗК оновило порядок перевірки антикорупційних декларацій


НАЗК оновило порядок перевірки антикорупційних декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) затвердило порядок перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій, який набув чинності 1 грудня 2021 року.

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався, що змінилось.

Читайте також: Порядок та строки сплати єдиного податку

Як зазначається, з 1 грудня 2021 року змінились деякі положення порядку перевірки своєчасності подання декларацій працівниками. Таку перевірку здійснюють антикорупційні уповноважені.

Оновлено строки, у які антикорупційний уповноважений перевіряє факт подання декларацій, наступним чином:

  • щорічні декларації, які подаються щороку та після припинення діяльності – протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій;
  • декларації при звільненні, та декларації суб’єктів декларування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, – упродовж 10 робочих днів після спливу строку у 30 календарних днів з дня припинення діяльності;
  • декларації, які подають особи у разі входження до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інших Законів, Громадської ради доброчесності – протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій.

Також оновлюється форма повідомлення НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації:

  • слід зазначати інформацію про військове звання, якщо його має працівник, та ставити відмітку, чи він займає (або займав) посаду, яка передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища відповідно до Закону.

Довідка Finance.ua:

  • під час заповнення нульової декларації охочі задекларувати свої активи можуть випадково зробити помилки. Чи здійснюватиметься перевірка поданих декларацій, розповіли у пресслужбі ДПС;
  • Державна податкова служба України пояснила, чи можливо повернути надміру сплачену суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua