0 800 307 555
0 800 307 555

Умови отримання безкоштовного житла для українців


Умови отримання безкоштовного житла для українців

Право на житло закріплено в Конституції України. Але безкоштовно отримати квартиру, будинок чи хоча б кімнату від держави можуть лише ті, хто підпадає під певні умови та вважається незаможним. Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався, хто і за яких умов може стати власником соціального житла і що для цього потрібно.

Сьогодні в країні існують дві черги:

  • ті, що мають право на позачергове отримання житла;
  • ті, хто просто має право на отримання «квадратів».

Через величезну кількість людей в обох чергах терміни видачі ключів розтягуються на довгий час. Так, позачерговики можуть перебувати в очікуванні до 15 років. Це вдвічі швидше, ніж у списку тих громадян, кому просто треба покращити житлові умови.

Отже, простіше сказати, що є можливість лише стати на облік та отримати місце у черзі, ніж реально отримати житло у найближчій перспективі.

Умови. Щоби отримати місце у черзі на безкоштовне житло, ті, хто знайшов себе у переліках вище, мають відповідати одній з наступних умов:

  • майбутне житло буде єдиним місцем для проживання. Кандидат на житло мешкає та зареєстрований у певному населеному пункті не менше п’яти років;
  • сім’ї мешкають там, де на кожного немає визначеної законом кількості квадратних метрів, або вони загалом не мають нерухомості;
  • сім’я має середньомісячний дохід, менший за середню вартість оренди житла у населеному пункті проживання або сукупний дохід усіх членів сім’ї нижчий за прожитковий (2393 грн на дорослого);
  • вимушений переїзд з Луганської та Донецької областей внаслідок збройної агресії РФ. І водночас вони не мають житла на окупованій території внаслідок його знищення.

Але найголовніша умова – це люди з низьким рівнем прибутку. Сім’ю визнають незаможною, якщо загальна сума доходів менша, ніж потрібно для купівлі житла з метражем, достатнім усім членам сім’ї або в іпотеку. Цифра включає прибуток усіх членів родини, що помножений на максимальний термін очікування житла, а також вартість усього майна, що належить кожному.

Доходом можуть стати усі можливі надходження: від заготівлі грибів і продажу мисливської здобичі до усіх типів винагород, матеріальних допомог, пенсії, зарплат, доходів від акцій, здачі нерухомого та рухомого майна в оренду, продажу продуктів з власної ділянки. При оцінці майна враховується нерухомість, транспорт, антикваріат, ювелірні вироби, паї, вклади в банках та інше, чим володіє кожен з родини.

Загальний дохід має бути на тому ж рівні або менше протягом усього терміну перебування в черзі. Якщо цифра збільшиться, кандидата на житло виключають зі списків.

Якщо особа чи сім’я штучно призвели до погіршення умов проживання або приховали справжні прибутки, то вони не можуть бути внесені у список кандидатів. Те саме стосується і тих, хто є працездатним, але не займається суспільно корисною працею.

Читати більше в матеріалі Хто в Україні може отримати безкоштовне житло. І що для цього потрібно

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua