0 800 307 555
0 800 307 555

Стало відомо, скільки українців виїхали на заробітки за кордон


Стало відомо, скільки українців виїхали на заробітки за кордон

Кількість українських трудових мігрантів за кордоном у 2021 році становить 1 млн 167 тис., що на 11% більше, ніж у 2019 році.

Про це повідомила представник Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мідловець, оприлюднивши результати національного опитування, проведеного у вересні-жовтні цього року.

«Найбільше зовнішніх трудових мігрантів родом із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей. Зі зростанням масштабів зовнішньої трудової міграції ми бачимо, на превеликий жаль, і збільшення частки тих, хто працює неофіційно за кордоном: з 30% в 2019 році до 42,2% в 2021 році», – повідомила вона.

За словами Мідловець, Закарпатська область демонструє також найвищий рівень потенційної трудової міграції – 30% респондентів зазначили, що вже знайшли або планують знайти найближчим часом роботу за кордоном. Частка тих, хто ніколи б не хотів працювати за кордоном, найвищою є в Київській області – 65%.

Масштаби внутрішньої трудової міграції майже вдвічі менші, ніж зовнішньої – 652 тисячі осіб. Найбільше внутрішніх трудових мігрантів родом із Сумської, Рівненської, Закарпатської, Херсонської та Вінницької областей.

Фактори, що впливають на рішення людей про трудову міграцію:

  • 66% зовнішніх трудових мігрантів і 60% внутрішніх трудових мігрантів хочуть заробити кошти, щоб витратити їх в Україні для втілення власних планів;
  • 37% зовнішніх трудових мігрантів і 28% внутрішніх трудових мігрантів не можуть знайти роботу з достатнім рівнем оплати в Україні;
  • 25% зовнішніх трудових мігрантів і 19% внутрішніх трудових мігрантів не можуть знайти роботу в бажаній сфері з достатнім рівнем оплати в Україні;
  • 22% зовнішніх трудових мігрантів і 26% внутрішніх трудових мігрантів хочуть отримати новий досвід або враження.

Водночас, як показало опитування, тільки 9% зовнішніх трудових мігрантів хочуть виїхати з України назавжди.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua