0 800 307 555
0 800 307 555

Українців на вимогу МВФ почнуть індивідуально перевіряти


Українців на вимогу МВФ почнуть індивідуально перевіряти

В Україні вже до 1 грудня 2021-го створять спецпідрозділ Державної податкової служби, який в індивідуальному порядку перевірятиме платників. Тих, чиї доходи та витрати не збігатимуться, можуть змусити пояснити джерело походження коштів та дорахувати податкове зобов’язання.

Відповідне нововведення прописано у меморандумі з МВФ, який опублікував Мінфін.

«До 1 грудня 2021 року ми сформуємо спеціальний підрозділ ДПС, який аналізуватиме податкову поведінку індивідуальних платників», — йдеться в документі.

Як розповіли виданню UBR профільні експерти, такий крок — логічне рішенням на тлі запровадження податкової амністії.

Тобто українцям дали шанс легалізувати зароблене в тіні та сплатити невеликий податок (від 5 до 9%). А ті, хто відмовиться добровільно заплатити державі, змушені будуть сплачувати податки за повними ставками. Наприклад, податок на доходи фізосіб разом із військовим збором становить 19,5%.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що і зараз є підрозділ податкової, який займається адмініструванням для фізосіб. Податківці мають аналізувати ту інформацію, яка є в них у розпорядженні, та «робити висновки» про те, чи справді українці сплачують податки з усіх своїх доходів. Наприклад, якщо людина має велику кількість нерухомості, але при цьому офіційно безробітна або заробляє мінімалку, ймовірно, у неї є тіньовий дохід.

Керівний партнер ЮК «Наказ» Філіпп Орлов вважає, що під час контролю, цілком можливо, будуть задіяні «і інші механізми, аж до «скарг сусідів». Така практика, наприклад, успішно діє в США.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua