0 800 307 555
0 800 307 555

Вітренко заявив, що Росія може не продовжити контракт на транзит газу після 2024 року


Вітренко заявив, що Росія може не продовжити контракт на транзит газу після 2024 року

Українська державна енергетична компанія «Нафтогаз» не має повноважень зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2» між Росією та Німеччиною, незважаючи на свою роль у процесі сертифікації, а її власну транзитну угоду з Росією може не поновити.

Про це заявив глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко Reuters.

Читайте також: «Північний потік-2» може почати роботу без сертифікації – Handelsblatt

Контракт на транзит російського газу до ЄС чинний до 2024 року. За словами Вітренко, після цієї дати поставки газу з Росії цим маршрутом не здійснюватимуться, оскільки з Росією не велося жодних переговорів про продовження угоди.

«Немає нічого, навіть натяку, офіційних чи неофіційних переговорів з Росією… ми обговорюємо з американцями та німцями, що всі ми хотіли б, щоб транзит продовжився, але росіяни не хочуть розпочинати ці обговорення», — заявив Вітренко.

За його словами, якщо угоду не буде продовжено, використання трубопроводів «Північний потік-1» і «Північний потік-2», що йдуть напряму до Німеччини, посилить контроль Росії над постачанням газу до Європи. Це зробить блок більш уразливим для політично мотивованих перебоїв з постачанням та стрибків цін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua