0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський оголосив про масштабну реформу ЖКГ


Зеленський оголосив про масштабну реформу ЖКГ

У найближчі три роки в Україні пройде реформа ЖКГ, яка коштуватиме країні 300 мільярдів гривень. Йдеться про термомодернізацію житлового фонду та громадських будівель.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час прес-конференції.

«Ми продемонструємо серйозні кроки в термомодернізації в наступному році і через рік (…) це буде кілька тисяч багатоповерхівок в найближчі два роки. На цьому прикладі ми покажемо, що такі будинки споживають вдвічі менше газу», — сказав він.

За словами президента, з бюджету виділять по 100 мільярдів гривень на кожен з трьох років. Більше того, необхідно розписати на п’ять років план реалізації зазначеної програми через можливе припинення транзиту газу Росією в 2025 році. Через чотири роки закінчується контракт, і його можуть не продовжити.

Думка експерта. Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко пояснив, що тариф на тепло на 80% складається з вартості газу і лише на 20% з технічного стану всіх механізмів. Більше того, постачальники, розуміючи, що багато мереж перебувають не в кращому стані, закладають гроші на ремонт.

Також Попенко пояснив, що зросла і середня зарплата українців, яка також впливає на вартість двох послуг: водопостачання та водовідведення. Ці дві складові, на думку експерта, зростуть вже на початку 2022 року.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua