0 800 307 555
0 800 307 555

Питання розділення «Укрнафти» не вирішено, грошей платити Коломойському немає – Зеленський


Питання розділення «Укрнафти» не вирішено, грошей платити Коломойському немає – Зеленський

Поділ ПАТ «Укрнафта» не відбувся, і наразі в Державному бюджеті немає коштів, щоб здійснювати платежі будь-якій компанії, в тому числі бізнесмена Ігоря Коломойського, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

«Поділ „Укрнафти“ не відбувся. Розділення — це вихід з тривалої і складної ситуації. Але це питання не вирішене. Коболєв (ексголова НАК „Нафтогаз“. — Ред.) мені говорив, і це правда, і Вітренко (голова НАК. — Ред.) також це підтверджував. Я знаю, що у нас немає сьогодні грошей в держбюджеті платити будь-кому, включаючи і компанії Коломойського», — сказав Зеленський під час пресмарафону в Києві в п’ятницю.

Разом з тим Президент зазначив, що у разі нерозділення компанії ймовірність виграшу її приватних акціонерів у судових процесах проти «Нафтогазу» залишається великою.

«Якщо не буде поділу, є велика ймовірність, що компанії, що володіють акціями „Укрнафти“, можуть виграти суд, тому що держборг був дуже великим, кілька мільярдів кубічних метрів використаного газу і не сплаченого від НАК в „Укрнафту“», — висловив думку глава держави.

При цьому він підкреслив, що ця проблема виникла ще до початку його каденції.

«Хтось же зробив, що Ігор Валерійович (Коломойський. — Ред.) є партнером з державою, це було ще до нас», — зазначив Зеленський.

Як повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» на початку листопада заявив, що в рамках розділення активів ПАТ «Укрнафта» з міноритарними акціонерами хоче залишитися власником цієї компанії без участі в ній Ігоря Коломойського і його партнерів.

«Аргументація необхідності поділу „Укрнафти“ включає підготовку „Нафтогазу“ до публічного розміщення акцій, залучення міжнародних партнерів, реалізацію ресурсного потенціалу „Укрнафти“. „Нафтогаз“ вважає, що це буде легше робити, якщо „Укрнафта“ не буде пов’язана з Ігорем Коломойським», — позначили свою позицію в НАК.

Таким чином, озвучена НАК позиція протилежна запропонованому в порядку позачергових зборів акціонерів на 30 листопада 2021 року варіанту. Відповідно до нього, частину активів «Укрнафти» пропонується передати до статутного капіталу створеного нею ТОВ «Укргазактив» з подальшою купівлею «Нафтогазом» в ній 100%-ої частки, викупом «Укрнафтою» у «Нафтогазу» 27 млн 114,256 тис. своїх акцій (50%+1 акція) і їх подальшим анулюванням.

Раніше, в січні 2021 року, «Нафтогаз» направив наглядовій раді «Укрнафти» повідомлення про необхідність почати вивчення і розгляд питання поділу її активів за бізнес-напрямками з міноритарними акціонерами.

Тривалий час на законодавчому рівні діяла норма про те, що підприємства, державна частка в статутному капіталі яких прямо або опосередковано перевищує 50%, повинні реалізовувати весь видобутий на території країни газ, у тому числі попутний, безпосередньо «Нафтогазу», який був уповноважений урядом формувати ресурс для газопостачання населення. Ціни на реалізацію видобутого «Укрнафтою» природного газу затверджувалися державним енергорегулятором, якому були надані відповідні повноваження.

«Укрнафта» вважала, що встановлювані їй ціни є заниженими, відмовлялася підписувати акти купівлі-продажу видобутого нею газу з НАК і ініціювала безліч судових розглядів.

НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та іншими колишніми акціонерами Приватбанку, — близько 42% акцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають