0 800 307 555
0 800 307 555

Збільшення штрафів за перевищення швидкості не дало очікуваного ефекту


Збільшення штрафів за перевищення швидкості не дало очікуваного ефекту

Збільшення штрафів за перевищення швидкості не дало очікуваного ефекту.

Про це на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності в Харкові повідомила начальник Управління патрульної поліції в Харківській області Олена Стрижак.

Вона зазначила, що в поточному році кількість випадків перевищення швидкості водіями збільшилася на 17%.

Читайте також: Водіїв пропонують позбавляти водійського посвідчення за перевищення швидкості

Відповідаючи на запитання члена Комітету, народного депутата Олександри Устинової, чому, попри на збільшення у два рази розміру штрафів, водії продовжують перевищувати швидкість, Стрижак сказала: “У нас є місця аварійності, де постійно були ДТП із загиблими, і ми там поставили поліцейських з TruCAM (прилад, який автоматично вимірює швидкість. – Ред.), але водії все одно перевищують швидкість. Якщо на рівні держави перевищення швидкості – це причина 41% ДТП, то в Харкові – 63%. Чому продовжують перевищувати – це треба запитати у суспільства. Єдине, що в місцях, де поліцейські відстежують швидкість, кількість ДТП із загиблими істотно зменшилася, а в деяких місцях таких випадків за останні два місяці не було взагалі”.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко нагадав, що цього року закон надав судам такий інструмент як конфіскація автомобілів у водіїв, які протягом року два і більше разів були спіймані за кермом нетверезими. Попри це, суди вкрай неохоче застосовують цю норму, так само як і норму про адміністративний арешт таких порушників. Такі санкції застосовуються менш ніж в 5% випадків.

Читайте також: В Україні почали забирати автомобілі за перевищення швидкості

Члени комітету звернулися до представників судової гілки влади, присутніх на засіданні, щоб вони довели до відома своїх колег, що закон тепер дозволяє накладати більш суттєві, ніж штрафи, санкції до злісних порушників правил дорожнього руху.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua