0 800 307 555
0 800 307 555

У Нацбанку очікують зростання міжнародних резервів під кінець року


У Нацбанку очікують зростання міжнародних резервів під кінець року

У Національному банку очікують, що міжнародні резерви на кінець 2021 року будуть вище 30 млрд дол. США.

Про це заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук розповів в ефірі ранкових новин KSE live, повідомляє пресслужба НБУ у Фейсбуці.

Читайте також: Аналітики КШЕ спрогнозували курс долара в 2022 році

«Якщо говорити про наші очікування щодо резервів, то в четвертому кварталі відчутних виплат за валютними боргами не буде. Натомість у держави буде можливість поповнити резерви за рахунок залучень. Передусім йдеться як про кредит від МВФ, так і про другий транш від Європейської комісії, а також про транш від Світового банку. Якщо всі ці плани реалізуються, а ми сподіваємося, що для цього є всі підстави, то за результатами року резерви знову будуть вище 30 млрд дол. США», — зазначив Ніколайчук.

Він нагадав, що резерви у вересні 2021 року скоротилися на 9,2% – до 28,7 млрд дол. США насамперед з огляду на те, що саме у вересні Україна провела основні цьогорічні виплати за зовнішнім боргом. Зокрема, було погашено бонди, гарантовані урядом США, та реструктуризовані євробонди, а також сплачено відсотки за зовнішніми запозиченнями. Загальний обсяг платежів становив близько 2,6 млрд дол. США в еквіваленті.

«Додатково на зниження доларового еквівалента резервів вплинула курсова переоцінка активів у інших валютах та золоті (-202 млн дол. США). Натомість Національний банк на міжбанківському валютному ринку мав змогу викуповувати валюту. Чиста купівля в минулому місяці становила майже 140 млн дол. США», — додав Ніколайчук.

Довідка Finance.ua:

  • міжнародні резерви України станом на 1 жовтня 2021 року становили 28,705 млрд дол., скоротившись за вересень на 9,2%;
  • міжнародні резерви за підсумками 2020 року зросли на 15% і станом на 1 січня 2021 року сягнули 29,133 млрд дол. США (в еквіваленті).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua