0 800 307 555
0 800 307 555

Аналітики КШЕ спрогнозували курс долара в 2022 році


Аналітики КШЕ спрогнозували курс долара в 2022 році

Аналітики Київської школи економіки (КШЕ) вважають, що обмінний курс у 2022 році не перевищить 28 – 28,2 гривні за долар США.

Про це під час представлення експертного аналізу законопроєкту про державний бюджет повідомив керівник Центру макроекономічного моделювання КШЕ Юрій Шоломницький.

Про курс валют, прогнози експертів та зміни на міжбанківському ринку ми також пишемо в телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь!

Він нагадав, що бюджетний законопроєкт на наступний рік підготовлено з урахуванням урядового прогнозу, згідно з яким американська валюта коштуватиме 28,6 гривні.

“Водночас нині фактично відсутній девальваційний тиск на гривню. Це, зокрема, зумовлено нещодавнім розподілом МВФ спеціальних прав запозичення (2,7 млрд дол. для України. – Ред.). Національний банк накопичив суттєві резерви, що дозволить активно реагувати на можливі курсові сплески”, – сказав економіст.

Читайте також: Курс долара в Україні може вирости – експерт назвав причини

Нинішній високий рівень пропозиції валюти, за його словами, також не дає підстав прогнозувати, що до кінця цього року долар коштуватиме 28 грн. Відповідно, і в 2022 році навіть при зростанні цін на енергоносії та погіршенні платіжного балансу гривня навряд чи ослабне до спрогнозованого урядом показника.

“Я не кажу, що прогнози занадто завищені. Але, з огляду на поточну економічну ситуацію й на те, як проявляє себе гнучкий валютний курс, можна було б переглянути цей показник у бік зниження. Приміром, до 28-28,2 гривні за долар”, – вважає експерт.

Але у довгостроковій перспективі, за його прогнозами, збережеться тенденція до щорічної девальвації гривні стосовно основних світових валют на 1-2%.

За розрахунками керівника Центру макроекономічного моделювання КШЕ, нижчим, аніж прогнозують в уряді, наступного року може виявитися й показник інфляції. У Київській школі економіки вважають, що вона знов повернеться до цільового коридора НБУ й не перевищить 5%. Оскільки дія чинників, які призводили до певних інфляційних збурень цьогоріч, істотно послабиться.

Довідка Finance.ua:

  • у липні Верховна Рада підтримала Бюджетну декларацію на 2022 – 2024 роки, яка стала основою для підготовки проєкту державного бюджету на наступний рік;
  • документ передбачає, що середньорічний обмінний курс гривні до долара становитиме: 28,6 грн — у 2022 році, 28,8 грн — у 2023-му, 29,2 грн — у 2024 році.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua