0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти назвали справедливу ціну біткойна


Експерти назвали справедливу ціну біткойна

Для оцінки вартості біткойна немає об’єктивних параметрів, тому монета може коштувати і 20 тис., і 100 тис. доларів США. При цьому собівартість видобутку одного біткойна становить не менше 15−18 тис. доларів США.

Як передає Report, про це розповів фінансовий аналітик криптобіржі Currency.com Михайло Кархальов.

Для оцінки вартості акцій будь-якої компанії інвестори дивляться на її фінансові звіти, ринкову частку, патенти, продукцію, що випускається, інвестиції. Саме ця інформація підказує їм, коштує компанія своїх грошей чи ні. Вартість сировини, в свою чергу, залежить від рівня видобутку, запасів, прогнозованого попиту, економіко-політичної ситуації в світі, нагадує експерт.

Однак з біткойном такий підхід застосувати не вдасться, оскільки криптовалюту не можна віднести до жодного класу активів. «Це просто цифрове майно, яке дозволяє своїм власникам зберігати цінність інвестованого в нього капіталу, а також примножувати його», — пояснює він.

Експерт порівнює біткойн з витворами мистецтва або дорогоцінними каменями, вартість яких не можна оцінити на основі об’єктивних параметрів. «Як правило, вони просто йдуть з молотка аукціону, а їх вартість визначається за принципом «хто більше запропонує», — уточнює аналітик.

«Торгівля спекулятивними інструментами — це теж, в певному сенсі, аукціон. Якщо на біткойн є попит, його ціна зростає. Якщо попиту немає або переважає його пропозиція на ринку, ціна падає» — пояснює Кархальов.

Оскільки біржова ціна — це баланс попиту і пропозиції, вартість біткойна сьогодні теж перебуває в рівновазі, тобто він коштує рівно стільки, скільки і повинен коштувати, вважає експерт.

«Виходить, що на поточний момент, з якого боку не подивитися, біткойн коштує рівно стільки, скільки і повинен коштувати. Якщо сьогодні його ціна 55 тис. доларів, вона справедлива. Якщо завтра він впаде до 20 тис. доларів або зросте до 100 тис. доларів США, значить, щось змінилося і тепер його вартість справедлива на поточній позначці»,-вважає аналітик.

Співзасновник ENCRY Foundation Роман Некрасов погоджується з думкою про те, що об’єктивна ціна біткойна визначається ринковими механізмами по співвідношенню попиту і пропозиції. Однак, підкреслює експерт, ніхто не буде продавати біткойн за 100 доларів.

«Навіть якщо це майнер, то він не продаватиме біткойн так дешево, тому що у нього є операційні витрати — вартість обладнання для майнінгу, рахунки за електроенергію, сервісне обслуговування, системи кондиціонування, Оренда приміщень, зарплати співробітникам тощо», — розповідає Некрасов.

За його підрахунками, собівартість видобутку одного біткойна становить не менше 15−18 тис. доларів США.

«Біткойн — це абсолютно ринковий інструмент, він не може бути недооцінений або переоцінений. Біткойн коштує рівно стільки, скільки коштує. Його поточна ринкова ціна відображає повною мірою ту вартість, яку він несе в очах учасників ринку», — резюмує Роман Некрасов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua