0 800 307 555
0 800 307 555

Світовий банк підтримує обов’язкові пенсійні накопичення з 2023 року — Мінсоцполітики


Світовий банк підтримує обов’язкові пенсійні накопичення з 2023 року — Мінсоцполітики

Світовий банк підтримує запровадження обов’язкових пенсійних накопичень з 2023 року.

Про це заявило Міністерство соціальної політики за підсумками зустрічі очільниці відомства Марини Лазебної з місією організації з пенсійних питань.

Читайте також: Назвали основні параметри накопичувальної пенсійної системи

«Сторони погодились, що доцільним є запровадження з 2023 року загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення та одночасне поетапне запровадження запропонованої Мінсоцполітики універсальної системи підтримки доходів непрацездатних осіб», – йдеться в повідомленні.

За очікуваннями міністерства, ці заходи дозволять скоординувати виплати з систем пенсійних виплат та підтримки непрацездатних, «щоб вони більш ефективно впливали на зростання загального рівня пенсій».

Читайте також: Марченко розповів про перехід до накопичувальних пенсій — що пропонує уряд

Крім того, Лазебна представнила плани щодо запровадження всеохопної системи державних гарантій підтримки доходів непрацездатних людей, яка передбачатиме, зокрема:

  • «вікову лінійку» доплат до пенсій;
  • нову соціальну допомогу для людей, які не мають права на страхову пенсію, але тривалий час сплачували податки і внески і мають страховий стаж від п’яти до 15 років;
  • соціальну допомогу для одержувачів страхових пенсій, на утриманні яких знаходяться непрацездатні утриманці.

«Це зробить систему державних гарантій для непрацездатних людей прозорою, зрозумілою та сталою. ЇЇ закріплення в законі дозволить уникнути політичних маніпуляцій та не ставити доходи непрацездатних людей в залежність від рішень того чи іншого уряду», – йдеться в коментарі Лазебної.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua