0 800 307 555
0 800 307 555

Правила поведінки для інвестора-початківця — рекомендації експерта


Правила поведінки для інвестора-початківця — рекомендації експерта

Інвестори, вкладаючи гроші в ті чи інші активи, завжди ризикують. А інвестори-початківці ризикують удвічі більше. Як уникнути помилок і не прогоріти?

Досить прості правила поведінки для інвестора-початківця окреслив під час другого мітапу InvestInsight, організованого компанією BankOnline за підтримки порталів Finance.ua і Мінфін, засновник УкрІнвестКлубу Дмитро Карпиловський.

«Вам завжди пропонують якісь можливості. Хтось скаже, що IPO – класна тема. Хтось скаже, що класно давати фондування для мікрофінансових організацій. Хтось скаже – класна тема колівінги. Найбільша помилка, яку ви можете зробити – повірити в те, що вам скажуть. Найкраще, що ви можете зробити для себе – звикнути до думки, що не здатні приймати правильні рішення. У вас для цього немає досвіду. Ви просто не розумієте, що таке добре, а що таке погано», – зазначив він.

Втім, каже Карпиловський, один з варіантів знизити втрати – витратити як мінімум півроку на вивчення чужого досвіду.

«До якого формату я прийшов для себе? Я ніколи не покладаюся на власне рішення. Якщо в угоді немає когось, хто цим форматом інвестицій займається багато років, хто готовий мене консультувати, хто готовий взяти на себе відповідальність за мій фінансовий результат, я в таку угоду йти не хочу. Це досвід, куплений фантастичною кількістю збитків на свої власні гроші. Я був упевнений, що я розумніший за ринок, а ринок на довгій дистанції завжди перемагає”, – говорить він.

Тому, зі слів експерта, коли ви ідентифікували якусь можливість, шанс заробити більше, ніж дає ринок, і хочете зробити ставку, ви повинні пам’ятати одну просту річ – ринок може залишатися нераціональним набагато довше, ніж ви залишаєтеся платоспроможним.

Читайте також: Експерт розповів, чи варто інвестувати в землю

«Коли ви перебуваєте на піку своєї впевненості в угоді – це швидше за все і є найбільш високоризикова угода. Просто ви цього в моменті не усвідомлюєте», – пояснює експерт.

Дмитро Карпиловський також радить взяти на озброєння ще одне просте правило:

«Якщо людина, яка мене проводить в угоду, – посередник, брокер, радник, – нічим в цій угоді не ризикує, я ділю всі його рекомендації на п’ять. Йому від того, що він скаже мені якісь неправильні слова, нічого не буде. Я віддаю перевагу заходити в угоди, коли заходжу з кимось, хто бере на себе відповідальність за фінансовий результат. У вигляді часткової участі в моєму збитку, наприклад, або у вигляді розподілу прибутку, якихось гарантій, які він може дати», – розповідає Карпиловський.

Крім того, важливо заглибитися в тему, не можна інвестувати в те, чого ви не розумієте. Необхідно вирощувати себе як інвестора, що сильно знизить ризики на велику помилку.

«Не інвестуйте в речі, на вивчення яких ви не витратили хоча б три місяці. Не важливо, наскільки ви вважаєте їх хорошими чи поганими, просто почекайте, позаймайтеся питанням, заглибтеся. Навіть в такій тематиці, як ОВДП, можна вистрілити собі в ногу. На депозитах людях примудряються втрачати, а на нерухомості й поготів. Підхід, який породжує 90% помилок – це ваша безвідповідальність у підході до власних інвестицій», – каже експерт.

З його слів, головна Історія в управлінні ризиками – захистити свою інвестицію від себе: від вашої недбалості, безвідповідальності, поверховості, небажання витрачати час і заглиблюватися в тематику.

Кращим же механізмом захисту, за словами експерта, стане диверсифікація.

«Не кладіть нікуди більше, ніж ви можете дозволити собі втратити. Чим менш досвідчений ви інвестор, тим ширша вам потрібна диверсифікація. Чим більш ризикову інвестицію ви робите, тим більше повинна бути диверсифікована ця частина вашого портфеля», – резюмував Карпиловський.

Купити запис мітапу “InvestInsight #2: інвестиції в IPO, SPAC та інші високоризикові інвестиції” можна за цим посиланням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua