0 800 307 555
0 800 307 555

Коли на дворі пандемія, а грошей нема: історія агробізнесу, якому допомогли кредити 5-7-9%


Коли на дворі пандемія, а грошей нема: історія агробізнесу, якому допомогли кредити 5-7-9%

Для того щоб аграрій отримав хороший урожай, у кожен гектар потрібно вкласти від 25 до 40 тис. гривень, залежно від культури. Однак, коли с/г підприємство має близько 4 тис. га площ, а надворі – чергова хвиля пандемії, таких грошей може не бути.

Про це розвовів власник «Агрофірми Колос» Леонід Центило у спецпроєкті Finance.ua, Як працюють кредити 5-7-9%, де ми розповідаємо реальні історії з життя підприємців у важкі часи пандемії та кредити для бізнесу за умовами держпрограми.

Підприємство Леоніда обробляє величезні площі землі і має повний цикл виробництва сільгоспкультур: від посадки до продажу розфасованих круп і випічки хліба. Більш того, бізнесмен розвиває своє тваринництво (вівчарство, конярство, рибне господарство) і садівництво. Є також власний науковий напрямок, в якому задіяно близько 40 співробітників.

Зрозуміло, що за умови ведення такого розгалуженого бізнесу, підприємцю часто доводиться стикатися з нестачею оборотного капіталу. Нині, під час пандемії, це питання стоїть особливо гостро.


Леонід Центило, власник «Агрофірми Колос»

«Минулий рік був важким для всіх, в тому числі і аграріїв. В одному тільки рослинництві ми недоотримали близько 50 мільйонів гривень», – нарікає Центило. При цьому витрати на посівну постійно зростають.

Де шукати вихід із ситуації? За будь-яких умов зупиняти роботу бізнесу – зовсім не варіант. Де ж брати гроші на усі затрати?

У такій ситуації можуть виручити банківські кредити. Саме цей інструмент обрав і агробізнесмен Леонід Центило. За його словами, банки охоче видають кредити для великого й прозорого бізнесу. Питання стояло лише у процентній ставці…

Більше про те, як бізнес виживає у карантинні часи та чи допомагають йому дешеві кредити 🐱‍🏍

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua