0 800 307 555
0 800 307 555

Комунальні тарифи зростатимуть щороку мінімум на 25-30% — прогноз


Комунальні тарифи зростатимуть щороку мінімум на 25-30% — прогноз

Українцям варто готуватися до суттєвого підвищення комунальних тарифів.

Так вважає ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

«По факту ми бачимо, що за перші чотири місяці цього року комунальні платежі виросли на 35%. У багатоквартирних будинках і великих містах 80% комунальних платежів зростуть на 30%, тому що закінчується дія Меморандуму між урядом та Асоціацією міст України», — пояснює Рева.

Він нагадав, що у січні було підвищення тарифів на газ і тоді ж було підписано Меморандум, що Нафтогаз буде фіксувати ціну на газ. А держава мала компенсувати підприємствам ТКЕ надлишкову вартість газу, спожиту ТКЕ в минулому опалювальному сезоні.

Читайте також: Сезонні тарифи на газ: яку альтернативу пропонують газопостачальники влітку

«Уряд зобов’язався знайти 20 млрд гривень, щоб погасити цю різницю в тарифах. По факту нічого не зроблено. Вони планують зараз передати питання ціноутворення на гарячу воду і опалення місцевим органам влади. А їм тепер нічого не залишиться, як підіймати ціну», — зазначає ексміністр.

За його прогнозами, щорічне зростання до 2024 року комунальних тарифів буде мінімум 25−30%. Відповідно, доходи населення мають бути сплановані вище цього рівня, тому що крім зростання тарифів на ЖКП, ще ростуть ціни на продукти харчування.

Вирішення проблеми. За словами Реви, тарифна проблема вирішується шляхом активної соціальної політики, форсованим зростанням зарплат та пенсій, платоспроможності людей.

«А вони витрачають гроші на „Велике будівництво“, президентський університет, посадку дерев — на все, що завгодно. Згадаємо навіть ситуацію з обіцянками 22 тисяч гривень зарплати медикам. Тобто, справа не в тому, що немає грошей — на те, що їм цікаве, вони знаходять мільярди, а на соціальну політику — зменшують», — резюмує Рева.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше Міністерство економіки оприлюднило «Прогноз економічного та соціального розвитку України на 2022−2024 роки», який Кабінет міністрів схвалив наприкінці травня. У ньому йдеться про значне підвищення комунальних тарифів.
  • Згідно з прогнозом, у 2021 році тарифи для населення на гарячу воду та опалення зростуть на 33%, у 2022 році – ще на 6%, у 2023 та 2024 роках — ще на 5%.
  • Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення у 2021 році зростуть на 20%, у 2022 році — ще на 11%, у 2023 та 2024 роках — ще на 5%
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua