0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт розповів, коли очікувати на нову економічну кризу


Експерт розповів, коли очікувати на нову економічну кризу

Наразі Україна перебуває на початку чергового циклу зростання економіки. І з нею відбуватимуться схожі речі, як у період 2000-2008 років, коли економіка нашої країни зросла вп’ятеро в доларах США. Цей період фахівці називають золотою епохою української економіки.

Про це під час свого виступу на iForum 2021 розповів Михайло Кухар – викладач макроекономіки бізнес-школи «МІМ-Київ», керуючий партнер і старший економіст Ukraine Economic Outlook.

Стежте за економічними новинами в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій.

«Маю для вас три погані й одну хорошу новину. Перша погана. Капіталізація всіх ваших компаній стрімко впаде протягом одного кварталу в три-чотири рази. Друга. Курс гривні зірветься в прірву й летітиме так швидко, як ви ще ніколи не бачили. Добре, якщо зупиниться на 50. І третя новина. Вам доведеться звільняти найкращих людей з ваших компаній, яких ви до того десятиліттями збирали, яких вирощували. І є лише одна гарна новина. Усе це станеться з вами у 2030 році», – зазначив він.

І це не його особиста думка, каже Михайло Кухар, у цьому сходяться найкращі прогнозисти світу: JPMorgan, Deutsche Bank Research, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Світовий банк, МВФ.

Читайте також: ОЕСР поліпшила прогноз зростання світової економіки

«Усі абсолютно єдині в тому, що ми з вами будемо наступні 8-10 років жити в часи циклу супер-зростання світової економіки. Такого суперциклу, який мало хто пригадає. Суперечка точиться лише про те, чи це буде 8 чи 10 років», – уточнив експерт.

Професор також озвучив пораду, яку він дає всім на початку циклу зростання:

«Беріть кредити під будь-які відсотки. Залучайте будь-яке невигідне фінансування. Якщо у вас є гроші, позбувайтеся їх. Гроші, які є у вас у руках, втрачатимуть у своїй вартості. Вони можуть втрачати свої купівельні спроможності не тільки щодо нерухомості, а й будь-яких активів. От лежать у вас $100 тис. готівкою. До 31.12 там уже залишиться 80. Ні, купюри будуть ті самі, ви просто зможете на 20% менше всього купити».

Головне, наголошує Кухар, встигнути все це продати у 2027 році, адже «кризу навпаки треба зустрічати на кеші».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua