0 800 307 555
0 800 307 555

У Пенсійному фонді уточнили деталі липневого підвищення пенсій


У Пенсійному фонді уточнили деталі липневого підвищення пенсій

В Україні через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян збільшиться розмір пенсій з 1 липня 2021 року. Відповідно, збільшаться надбавки, які залежать від зазначеної величини, а також мінімальний і максимальний розмір пенсійної виплати.

Про це розповіла заступниця начальника Пенсійного фонду України в Київській області Олена Зорка у програмі «5 вопросов на злобу дня» телеканалу «Дом».

«По-перше, переглянуть розмір мінімальної пенсійної виплати. Оскільки, відповідно до норм чинного законодавства, передбачено, що мінімальний розмір пенсії не може бути менший, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як відомо, така величина на сьогодні становить 1 769 грн, і вже починаючи з 1 липня 2021 року ця величина буде дорівнювати 1 854 грн. Тобто на 85 грн збільшиться розмір мінімальної пенсійної виплати», — зазначила Олена Зорка.

Читайте також: Що трапиться, якщо довго не знімати пенсію з банківської картки

Максимальна пенсійна виплата дорівнює десятьом мінімальним пенсіям за віком. Тому розмір максимальної пенсії становитиме 18 540 грн, а збільшення може бути на 850 грн.

Надбавки і підвищення до пенсійних виплат для осіб з інвалідністю через війну коливатимуться залежно від групи інвалідності: від 306 грн — для третьої групи інвалідності та до 552 грн — для першої групи.

«На таке підвищення можуть також сподіватися й учасники бойових дій. Для них встановлено мінімальну пенсійну виплату розміром 165% від прожиткового мінімуму, і це дасть можливість збільшити розмір цієї мінімальної пенсійної виплати на 140 грн», — сказала заступниця начальника Пенсійного фонду України в Київській області.

Перерахунок виплат проведуть також для категорії осіб, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи — постраждалих та ліквідаторів. Для осіб із третьою групою інвалідності виплати збільшаться на 191 грн, для першої — на 242 грн.

Пенсійні системи світу 🧓👴

«Також будуть переглянуті розміри підвищення ветеранам війни — гарантії їхнього соціального захисту, а також відповідно до закону про жертв нацистських переслідувань. Також будуть перераховані доплати за понаднормовий стаж винятково для осіб, що не працюють. Чому для тих, які не працюють? Оскільки передбачено, що зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб і тих, хто працює, відбудеться тільки після звільнення з роботи», — додала Зорка.

Вона зазначила, що такий перерахунок відбудеться автоматично, тобто пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду.

Як накопичити на пенсію? Як докупити страховий стаж до пенсії? Чи варто вкладати в НПФ? Відповіді на ці та інші питання про пенсії ви зможете знайти в в телеграм-каналі Finance_ukr.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua