Як отримати паспорт-книжку замість ID-картки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як отримати паспорт-книжку замість ID-картки

Особисті фінанси
2244
Змінили прізвище чи ім’я, втратили паспорт або він став непридатним? — У таких випадках вам доведеться змінювати паспорт. Якщо ви не хочете отримувати ID-картку, то відмовитись від отримання паспорта нового зразка можна лише з релігійних міркувань.
Про це пише Мінюст.
Приклад. В Україні перший прецедент отримання паспорта зразка 1994 року був у Житомирській області. Судді Великої палати Верховного Суду 19 вересня 2018 року захистили права громадян України, які через свої релігійні переконання відмовилися від оформлення паспорта у вигляді ID-картки, і зобов’язали Міграційну службу видати документ старого зразка.
Так, було внесено зміни до наказів Міністерства внутрішніх справ і зазначено, що у разі, якщо є відповідне судове рішення, органи Міграційної служби видають паспорт зразка 1994 року, і для цього необхідно безпосередньо з судовим рішенням звертатися до органів Державної міграційної служби.
Якщо ви захотіли отримати паспорт громадянина України у формі «книжечки», а в Міграційній службі вам відмовили — ви маєте право звернутися до суду з позовом про те, щоб вам видали паспорт зазначеного зразка.
При цьому законодавством чітко визначено, що необхідно звертатися за місцем своєї реєстрації. Але внутрішньо переміщені особи мають можливість звертатися за місцем свого проживання.
Якщо вам необхідно вклеїти фотографію у 25 чи 45 років – у вас немає необхідності змінювати паспорт. Ви можете просто вклеїти цю фотографію у «книжечку».
Якщо ви пропустили 30-денний термін, який вам дається для вклеювання фото, в такому випадку паспорт вважається простроченим, і вам необхідно отримувати ID-картку.
Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас