0 800 307 555
0 800 307 555

Аваков про електроенергію з РФ: Краще будемо годувати своїх олігархів, ніж російських


Аваков про електроенергію з РФ: Краще будемо годувати своїх олігархів, ніж російських

Голова МВС Арсен Аваков заявив, що не підтримує постачання в Україну електроенергії з РФ.

Про це Аваков заявив в інтерв’ю телеканалу «1+1».

«Іноді кажуть: „Що це? Певна група провела у Верховній Раді неправильний тариф“ І іноді я консолідуюся з цими олігархами, кажу: „Боже, а як Верховна Рада могла провести дозвіл на купівлю електроенергії в РФ?“. І ти мене хоч заріж, — я не знаходжу на це відповідь. Але краще ми будемо годувати своїх олігархів, ніж російських», — повідомив Аваков.

Окремо міністр уточнив, що не думає, що зараз олігархи є ключовою проблемою нашої країни.

«Ключова проблема — це проблема справедливості, судів, а потім — олігархів. Тому що якщо олігархи впливають на суди, на владу, на громадську думку, — ось тоді глухий кут. Вони зараз впливають, але на мій погляд, все менше і менше», — сказав голова МВС.

Як повідомлялося, 23 лютого міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що відключення української електромережі від білоруської і російської і приєднання до європейської, яке має відбутися до кінця 2023 року, сприятиме енергетичній безпеці України, Європи в цілому і в тому числі Литви.

1 лютого з 12.00 до 15.00, а також з 20.00 до 21.00 Україна почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. Про це свідчать дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E. згідно з даними добових аукціонів ПрАТ «НЕК «Укренерго», постачання здійснює ТОВ «ОНК-ГРУП».

Раніше в Укренерго заявляли, що з 1 січня 2021 року втратили чинність положення постанови НКРЕКП, якими були скасовані результати аукціонів на доступ до пропускної здатності перетинів з Росією і Білоруссю в 2020 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua