Для Великого будівництва створять держфонд зі стартовим капіталом в 3 мільярди доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для Великого будівництва створять держфонд зі стартовим капіталом в 3 мільярди доларів

Казна та Політика
493
Для фінансування програми Великого будівництва буде створено Державне акціонерне товариство — воно керуватиме інвестиціями.
Про це в ході форуму «Україна-30. Інфраструктура» розповів голова Укравтодору Олександр Кубраков, повідомляє пресслужба агентства.
За словами Кубракова, Державний дорожній фонд не забезпечує потребу фінансування для оновлення, нового будівництва та утримання мережі доріг. Серед доступних джерел додаткового фінансування — впровадження плати за проїзд для транзитних вантажівок, державно-приватні партнерства, кредитні кошти під державні гарантії.
«З минулого року Укравтодор почав залучати кошти під державні гарантії, проте великі проєкти вимагають дешевих довгострокових кредитів, які в Україні поки що відсутні», — пояснює він. Таким чином в агентстві обрали механізм довгострокового фінансування під інфраструктурні облігації.
Для управління інвестиціями створюється Державний фонд — акціонерне товариство (АТ) в структурі Укравтодору. Як зазначається, ця фінансова установа зможе формувати статутний капітал шляхом випуску інфраструктурних облігацій, створювати спільні підприємства та залучати інституційних інвесторів.
Стартовий капітал АТ становить майже 3 мільярди доларів. Як кажуть в Укравтодорі, метою буде перевести його під юрисдикцію Міжнародного інвестиційного арбітражу, забезпечити корпоративне управління і ввести антикорупційні запобіжні заходи, які розробляються в рамках спільного проєкту Укравтодору і ЄБРР.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 26 лютого 2020 року затвердив перелік програм і проєктів, які фінансуватимуться за рахунок Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).
  • 1 квітня Кабінет Міністрів затвердив умови залучення Укравтодором кредитів на 19,27 млрд грн під державні гарантії для будівництва доріг.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас