0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ очікує цьогоріч припливу інвестицій у 3 мільярди


НБУ очікує цьогоріч припливу інвестицій у 3 мільярди

У Національному банку прогнозують цьогоріч відновлення припливу прямих іноземних інвестицій на рівні 3 мільярдів доларів — у 2020 році їхній відтік становив 100 мільйонів доларів.

Про це розповіли в НБУ.

«У 2021 році приплив ПІІ поновиться ($ 3 млрд) на тлі стабілізації макроекономічної ситуації в Україні. На відміну від кризового 2020 року, в 2021 році очікується зростання прибутку підприємств з іноземним капіталом. Це вплине на те, що внесок реінвестованих доходів у надходження ПІІ знову буде позитивним», — зазначили у регуляторі. «Приплив „нових“ інвестицій з-за кордону залишиться на рівні попереднього року».

За прогнозами НБУ, в 2022—2023 рр. за базовим сценарієм надходження ПІІ продовжать зростати на рівні 4−5 млрд дол., а вищі темпи можливі у разі прискорення структурних реформ і процесу великої приватизації.

Читайте також: 30 років замало, аби наздогнати Польщу — голова Райффайзен Банк Аваль

Регулятор вважає, що припливу інвестицій цьогоріч сприятимуть реформи судової та правоохоронної системи, демонополізація економіки й боротьба з тіньовим сектором. Важливими також є проведення прозорої приватизації та вдосконалення корпоративного управління в держсекторі, розвиток інфраструктури та продовження співпраці з МВФ.

«Фундаментом для сприятливого інвестклімату та припливу інвестицій є макроекономічна і фінансова стабільність, у забезпеченні якої головну роль відіграє уряд і НБУ. Тому важливим є збереження помірної фіскальної політики», — наголосили в центробанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua