Захист прав споживачів: НБУ почне контролювати банки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Захист прав споживачів: НБУ почне контролювати банки

Казна та Політика
952
Національний банк визначив порядок нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.
Про це повідомляється на сайті НБУ.
Для чого це необхідно:
  • такий нагляд дозволить забезпечити розкриття банками повної та достовірної інформації про фінансові послуги своїм клієнтам, аби вони ухвалювали зважені рішення;
  • це забезпечить дотримання банками єдиних правил та вимог законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг і законодавства про рекламу;
  • це стимулюватиме банки до відповідальнішої поведінки стосовно споживачів, а також сприятиме захисту прав та інтересів споживачів.
Нагляд здійснюватиметься в таких формах:
  • безвиїзний нагляд;
  • інспекційні перевірки.
Кого перевірятиме Нацбанк:
  • банки, які мають більший ризик порушення прав споживачів фінансових послуг.
Основними джерелами про можливі порушення будуть звернення споживачів фінансових послуг до НБУ, договори банків з клієнтами, інші документи, інформація на вебсайтах банків та в рекламі, дані з відкритих джерел, а також звітність установ.
Також фахівці Національного банку під час здійснення нагляду мають право запитувати в банків додаткову інформацію, документи чи письмові пояснення.
Після цього регулятор оформлюватиме результати безвиїзного нагляду. У разі виявлення порушення фахівці Національного банку складатимуть довідку про це, а також надаватимуть рекомендації для їх усунення.
Що буде у разі порушення:
  • за порушення законодавства щодо захисту прав споживачів фінпослуг Національний банк накладатиме на посадових осіб банку адміністративні стягнення, застосовуватиме до банку штрафні санкції, а також матиме право застосовувати інші заходи впливу.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас