0 800 307 555
0 800 307 555

Захист прав споживачів: НБУ почне контролювати банки


Захист прав споживачів: НБУ почне контролювати банки

Національний банк визначив порядок нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

Для чого це необхідно:

  • такий нагляд дозволить забезпечити розкриття банками повної та достовірної інформації про фінансові послуги своїм клієнтам, аби вони ухвалювали зважені рішення;
  • це забезпечить дотримання банками єдиних правил та вимог законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг і законодавства про рекламу;
  • це стимулюватиме банки до відповідальнішої поведінки стосовно споживачів, а також сприятиме захисту прав та інтересів споживачів.

Нагляд здійснюватиметься в таких формах:

  • безвиїзний нагляд;
  • інспекційні перевірки.

Кого перевірятиме Нацбанк:

  • банки, які мають більший ризик порушення прав споживачів фінансових послуг.

Основними джерелами про можливі порушення будуть звернення споживачів фінансових послуг до НБУ, договори банків з клієнтами, інші документи, інформація на вебсайтах банків та в рекламі, дані з відкритих джерел, а також звітність установ.

Читайте також: НБУ змінив правила покарання небанківських фінустанов

Також фахівці Національного банку під час здійснення нагляду мають право запитувати в банків додаткову інформацію, документи чи письмові пояснення.

Після цього регулятор оформлюватиме результати безвиїзного нагляду. У разі виявлення порушення фахівці Національного банку складатимуть довідку про це, а також надаватимуть рекомендації для їх усунення.

Що буде у разі порушення:

  • за порушення законодавства щодо захисту прав споживачів фінпослуг Національний банк накладатиме на посадових осіб банку адміністративні стягнення, застосовуватиме до банку штрафні санкції, а також матиме право застосовувати інші заходи впливу.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua