0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні запускають сервіс електронних довідок оцінки нерухомості


В Україні запускають сервіс електронних довідок оцінки нерухомості

Фонд держмайна України (ФДМ) планує запустити модуль автоматичної довідки про вартість нерухомості в складі Єдиної бази даних оцінки в другому кварталі 2021 року.

Про це повідомляється на сайті ФДМ.

Відповідно до прес-релізу, запуск модуля став можливим завдяки сприянню міжнародних донорів. Раніше його впровадження планувалося на 1 липня 2020 року, проте було перенесено через брак державного фінансування.

Читайте також: Які податки необхідно сплатити за продаж нерухомості

За даними Фонду, незважаючи на відкладання запуску послуги автоматичної довідки, податкові надходження до держбюджету від операцій з нерухомістю за підсумками 2020 року склали 2,8 млрд грн проти 2,6 млрд грн в попередньому році.

В цілому, завдяки ліквідації посередників у системі оцінки, торік українці заощадили 800 млн грн, підрахували в ФДМ.

Нагадаємо, в квітні-2020 ФДМ просив відтермінувати запуск модуля електронного визначення оціночної вартості на осінь-2020. Як повідомлялося з посиланням на главу Фонду Дмитра Сенниченка, після скорочення держфінансування ФДМ вдалося заручитися підтримкою міжнародних донорів і розробити технічне завдання.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

Закон зобов’язав ФДМ з 1 липня 2020 року забезпечити в складі Єдиної бази даних звітів про оцінку функціонування модуля електронного визначення оціночної вартості, сервісу послуги електронного визначення оціночної вартості і автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості. Крім того, до цього ж терміну Фонд повинен забезпечити передачу державі прав інтелектуальної власності на Єдину базу даних звітів про оцінку.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua