0 800 307 555
0 800 307 555

Бюджет-2021: Дефіцит зменшать, підвищення "мінімалки" до 6,5 тисячі перенесуть - нардеп


Бюджет-2021: Дефіцит зменшать, підвищення "мінімалки" до 6,5 тисячі перенесуть - нардеп

Фінального тексту бюджету-2021 досі немає, але він з’явиться на Кабміні найближчим часом – дефіцит бюджету та прогноз зростання ВВП зменшать, а підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн на місяць перенесуть з середини 2021 року на грудень.

Про це з посиланням на джерела повідомив в Telegram нардеп від “Голосу”, перший заступник голови фінансового комітету Ради Ярослав Железняк.

“Досі фінального тексту немає, але він з’явиться найближчим часом на Кабміні. Може сьогодні, може завтра. Це вже справа техніки”, – зазначив нардеп.

За його словами, у МВФ було три головні претензії по бюджету: зменшити дефіцит, переглянути прогноз і вирішити питання з мінімалкою.

“За наявною інформацією (ще раз, поки від джерел), щодо всіх трьох є рішення.

Дефіцит. Тепер Кабмін повинен зменшити до 5,3% від ВВП (тобто на -0,7% від того, що було прийнято в першому читанні). Для розуміння, це означає мінус понад 30 млрд грн з витрат. І це якщо не зменшується прогноз щодо ВВП”, – додав Железняк.

“Прогноз щодо ВВП. Є інформація, що якраз номінальний ВВП змусили знизити з 4506 млрд грн на меншу суму. Поки незрозуміло на скільки. Але в будь-якому випадку це ще мінус мільярди з витрат”, – написав він.

Також, за його словами, підвищення мінімалки до 6500 грн/місяць з середини 2021 року перенесено на грудень.

“Поки у мене є підтвердження цих змін з трьох джерел, але все ще може переграти”, – зазначив нардеп.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua