0 800 307 555
0 800 307 555

Терміни встановлення газових лічильників для населення спливають


Терміни встановлення газових лічильників для населення спливають

Згідно з указом уряду до 1 січня 2021 року всі побутові споживачі повинні мати лічильники газу.

Про це пише Будпортал.

В липні 2011 року вступив в силу закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відповідно до цього закону, до 1 січня 2012 року лічильники повинні були встановити споживачі, що використовують найбільші обсяги газу (опалення, газова плита і підігрів води).

Читайте також: Київгаз виявив порушення в 10% повірених лічильників газу

Для тих, хто використовує газу менше – лише для підігріву води та приготування їжі, кінцевий термін встановлення лічильників був визначений до 1 січня 2016 року.

Для тих, хто використовує газ тільки для газової плити, «дедлайн» щодо лічильників був встановлений до 1 січня 2018 року. Але в 2017 році кінцевий термін для цієї категорії споживачів був відсунутий ще на 3 роки – до 1 січня 2021 року.

Як заощадити на комуналці 2020

Станом на 1 січня 2020 року, за даними регулятора, без лічильників газу налічується 1,03 млн абонентів (для порівняння – на 1 січня 2019 року абонентів без лічильника було близько 1,4 млн).

Нагадаємо, у Міністерстві юстиції повідомляли, хто повинен платити за установку індивідуальних лічильників газу. Якщо споживач сплачує за газопостачання за встановленими тарифами, в яких передбачені витрати на встановлення лічильників газу, у тому числі індивідуальних, то відповідач зобов’язаний надавати послуги, які були оплачені.

Довідка Finance.ua:

  • Облгази почали виставляти споживачам рахунки із значною сумою заборгованості, яку не зазначали раніше. При цьому споживачам погрожують відключенням газопостачання в разі несплати.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua