0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ очікують зниження ставок за депозитами до кінця року


У НБУ очікують зниження ставок за депозитами до кінця року

Заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб очікує зниження ставок за депозитами до кінця поточного року на 100 базисних пунктів (б.п.).

Про це він повідомив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Щодо депозитів, можливо, є невеликий потенціал для зниження. Вони ще до кінця не відіграли зниження облікової ставки до 6%. В цілому по системі, думаю, є потенціал ще в 100 базисних пунктів (б.п.)”, – сказав він.

Сологуб додав, що для річного гривневого депозиту діапазон розкиду ставки варіюється від 5% в маленьких банках до 11% в іноземних.

За його словами, у кредитних ставок теж є потенціал для зниження, однак головним стримуючим фактором для цього є cost of risk (плата за ризик).

“Механізм трансмісії – це те, що люди недооцінюють. В Україні ніколи таких ставок, як зараз, не було. За депозитами – точно, за кредитами у національній валюті теж”, – додав Сологуб.

За його оцінками, середня ставка за кредитами юросіб вже нижче 10%, а ставка за кредитами середньому бізнесу – 14-15%. “Вона не маленька, але ж було 20%, і сказати, що у нас бізнес колись кредитувався менше, ніж під 15% в гривні, не можна”, – уточнив Сологуб.

Він також зазначив, що максимальні процентні ставки за депозитами для бізнесу – близько 5%, а в цілому вартість фондування в банківській системі зараз істотно нижче 10%.

Довідка Finance.ua:

  • На тлі зниження девальваційних очікувань і низької інфляції банки ще мають запас для зниження гривневих ставок за строковими депозитами.
  • У серпні 2020 року середні процентні ставки банків за новими депозитами в гривні для населення склали 9,4% річних, це на 0,3 п. п. нижче, ніж у липні (9,7%).

Ви можете отримувати більше з вашого депозиту. Finance.ua домовився з банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту».

Отримати бонус до депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua