0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ назвали причини зростання курсу долара


У НБУ назвали причини зростання курсу долара

Девальвація гривні у вересні 2020 року була викликана тим, що збільшився попит на валюту з боку імпортерів. Для згладжування коливань Національний банк України відновив інтервенції з продажу валюти.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національного банку з членами Європейської бізнес асоціації, повідомляє пресслужба НБУ.

“Валютна політика не змінюється. Курс формується ринком, а ми лише згладжуємо надмірні коливання як в один, так і в інший бік”, – йдеться в повідомленні.

Як нагадали в НБУ, у серпні пропозиція валюти була більшою за попит. Тому курс гривні зміцнювався, а НБУ поповнював резерви.

“Фундаментального тиску на гривню немає. Є значна пропозиція валюти з боку експортерів. У жовтні-листопаді пропозиція валюти ймовірно зросте завдяки продажам аграріїв. У разі розвороту ринку НБУ не має наміру штучно стримувати укріплення гривні”, – наголошується в повідомленні пресслужби НБУ.

Довідка Finance.ua:

  • За прогнозами Мінфіну, курс долара до кінця року буде стабільний, а у наступному році середньорічний курс закладено на рівні 29,1 грн/$.
  • Девальвація долара вигідна в основному тим, хто торгує сировиною, оскільки при падінні долара вартість більшості сировинних товарів зростає. А тому країни-експортери природних ресурсів можуть очікувати збільшення надходження валюти з зовнішніх ринків.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua