Українські трудові мігранти прагнуть залишитися в Польщі, - дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські трудові мігранти прагнуть залишитися в Польщі, - дослідження

Особисті фінанси
3758
Настрої українських трудових мігрантів в Польщі все більше демонструють тенденцію до асиміляції і залучення до переїзду як мінімум одного члена сім’ї. У зв’язку з цим потік коштів, що перераховуватимуться мігрантами в Україну, буде прогнозовано зменшуватися.
Про це заявляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на свіже дослідження Національного банку Польщі.
За останні п’ять років відсоток іммігрантів з України, які заявили про своє бажання залишитися в Польщі на більш тривалий або навіть постійний термін, значно збільшився. Більше половини іммігрантів в Польщі прагнуть перевезти як мінімум одного члена сім’ї.
Згідно з даними Нацбанку Польщі в 2015 році, переважна більшість українців (80%) планували своє перебування в Польщі терміном до одного року. Однак в 2020 році більшість (52%) планують залишитися на термін більше 3 років.
Аналітичний центр Gremi Personal так само відзначає в своїх соціологічних дослідженнях стрімке зростання попиту на вакансії для сімейних пар. Згідно соцдослідження Gremi Personal, близько 15% респондентів планують переїжджати до Польщі з сім’ями. При цьому кожен третій українець (31%), який працює в Польщі, має плани, що стосуються безпосередньо асиміляції в Польщі: отримання дозволу на постійне проживання / громадянство, перевезення сім’ї, придбання нерухомості або відкриття бізнесу.
Як зазначає генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич: «Нинішня ситуація нагадує тенденцію з польськими мігрантами в Західну Європу після вступу Польщі до Європейського Союзу. Поки човникова міграція все ще була активною, але з роками частка поляків, які бажають залишитися за кордоном (особливо в Британії) на більш тривалий термін, стрімко збільшувалася. Однак міграція польських громадян всередині Європейського Союзу – це не така проблема, як у випадку імміграції з України до Польщі, зважаючи на жорсткіші імміграційні правила для українців. Простими словами, якщо українці зважаться на постійний переїзд з сім’єю і пройдуть всі офіційні процедури, дуже малоймовірно, що вони повернуться на Батьківщину».
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас