0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінсоцполітики анонсували перевірки одержувачів субсидій


У Мінсоцполітики анонсували перевірки одержувачів субсидій

Ревізія у соціальних допомогах потрібна. Держава готова підтримувати незахищених людей, малозабезпечені родини, але тих, хто справді цього потребує. Тому було прийнято закон про верифікацію соціальних виплат. Її здійснює Міністерство фінансів.

Про це у інтерв’ю ІА “Вголос” сказала міністр соцполітики Марина Лазебна.

“У 2019 році ми здійснили окрему перевірку правильності надання одного виду державної соціальної допомоги – допомоги малозабезпеченим сім’ям. Виявили, що за цим видом соціальної допомоги були факти неправомірного отримання на загальну суму понад 33,2 млн грн. Половину з цих коштів вдалось повернути у державний бюджет”, – пояснила Лазебна.

Найбільше порушень пов’язано з неповним декларуванням нерухомості, приховуванням зайнятості та доходів, придбанням автомобілів тощо.

“Зараз у перевірці отримувачів допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій ми перейшли до ризик-орієнтованих підходів. Тобто перевіряти будемо лише тих отримувачів, які мають ознаки високого рівня ризику вчинення порушень. Натомість ми збільшимо допомогу для родин, у яких є діти, на 15-20%. Тобто держава дає допомогу, але їй важливо знати, чи отримають ці гроші дійсно ті люди, які їх потребують”, – додала вона.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет міністрів визначив порядок погашення заборгованості бюджету з виплат за житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Борги утворилися станом на 1 січня 2020 року.
  • На думку голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, ціну на електроенергію потрібно підвищити, а пільги перевести в грошову форму.
  • Допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг отримують майже 34% українських домогосподарств. З них 1,8 млн домогосподарств — пільгу та 3,2 млн домогосподарств — субсидію.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua