Третьякова розповіла, що стримує запуск накопичувальної пенсійної системи (відео)


Третьякова розповіла, що стримує запуск накопичувальної пенсійної системи (відео)

Уряд збирається запустити накопичувальну пенсійну систему в 2023 році, тому що Пенсійне казначейство, яке передбачено в законі, ще не існує як структура.

Про це в інтерв’ю для Finance.ua заявила Галина Третьякова, голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики.

“Справа не тільки в програмному забезпеченні і “залізі”, яке там буде стояти, але і в людях. Вони повинні вишикуватися в певні процеси, які б зберігали гроші українських громадян”, – розповіла вона.

Читайте також: Накопичувальна пенсія може перейти у спадок – банкір

За словами Третьякової, ця структура повинна бути створена до 2023 року, але є можливість запустити накопичувальну систему пенсій раніше, якщо створити її на базі Нацбанку або Держказначейства України.

“На сьогодні політичної волі НБУ для того, щоб включитися в пенсійну систему другого рівня, я не побачила. Може, це стане можливим після втручання президента. А Держказначейство не проти, але для їх підключення потрібна політична воля Міністерства фінансів або прем’єра України”, – припустила Третьякова.

Як накопичити собі на пенсію 👛

Навіть якщо структуру створять, другим питанням залишається формула розрахунку пенсій, на яку погодяться роботодавці. Роботодавець повинен знайти додаткові 2-5% до єдиного соціального внеску, а на це згодні не всі. За її словами, прем’єр-міністр України взяв на себе турботу знайти можливість знизити єдиний соціальний внесок.

“Якщо роботодавець не допоможе людині накопичити на пенсію, і вони не будуть дружно працювати, то досягти пенсійного забезпечення в 40-60% від зарплати – нереально”, – розповіла Третьякова.

Довідка Finance.ua:

  • Проект закону “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення” був зареєстрований в парламенті ще взимку. Він передбачає, що робити обов’язкові відрахування на пенсійні рахунки повинні будуть і працівники, і роботодавці.
  • Мінсоцполітики представило варіант накопичувальних пенсій. Законопроект передбачає три професійні пенсійні програми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua