0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні запускають електронні лікарняні в тестовому режимі


В Україні запускають електронні лікарняні в тестовому режимі

МОЗ запускає в тестовому режимі електронні лікарняні в два етапи. Зараз в роботі підготовка нормативно-правових актів, яка забезпечить роботу лікарняних.

Читайте також: ФОП має право на відпустку і лікарняний: що необхідно знати

Про це заявив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

За його словами, зараз є дві моделі розвитку проекту:

“Спрощена система” – партнери з Пенсійного фонду розробили спеціальний веб-інтерфейс на сайті фонду, де лікар за допомогою електронного цифрового підпису може вносити інформацію про пацієнта. Далі в автоматичному режимі всім службам ця інформація буде надаватися з бази даних ПФ.

Страхування від коронавірусу 😷

Це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа. МОЗ до 10 липня приймає від усіх відповідних медзакладів, які хочуть брати участь у тестуванні цієї системи, форми реєстрації.

Цільова модель, яка полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій.

Повноцінна модель буде впроваджена на початку 2021 року і буде інтегрована в будь-яку медичну інформаційну систему, при цьому не буде залежати від форми власності медустанови.

Довідка Finance.ua:

  • З вересня 2017 в Україні в тестовому режимі запущена система eHealth.
  • Раніше повідомлялося про процес оформлення лікарняного: лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ цифровим підписом в електронній системі;
  • інформація через реєстр в Пенсійному фонді буде автоматично передана до Фонду соціального страхування – в установі відразу знатимуть, що людина захворіла і має отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

Як безкоштовно лікуватися в приватній клініці 🤕

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua