Падіння в базових галузях економіки України прискорилося більш ніж удвічі


Падіння в базових галузях економіки України прискорилося більш ніж удвічі

У квітні 2020 року показники діяльності всіх секторів економіки різко погіршилися через карантинні обмеження. Падіння Індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) становило 15,4% р/р (в порівнянні з 6,3% р/р у березні).

Про це йдеться в “макроекономічному і монетарному огляді” Національного банку (травень 2020 року).

Як зазначається в огляді, незважаючи на відсутність прямих карантинних обмежень на промислову діяльність, спад в промисловості поглибився (до 16,2% р/р).

“При цьому по областях вищий рівень захворюваності COVID-19 корелював з більш значним спадом промислового виробництва в регіоні, ймовірно, через більш суворе дотримання карантину і регіональні відмінності в структурі промисловості”, – зазначають в НБУ.

Вторинні ефекти від карантинних обмежень і низький споживчий попит на тлі погіршення споживчих настроїв поглибили спад у виробництві споживчих товарів, в тому числі харчових, а також зумовили стрімке падіння роздрібної торгівлі (до 14,9% р/р).

Як нагадують в НБУ, вперше в історії практично повністю припинилися пасажирські перевезення (падіння пасажирообороту склало 95,8% р/р). Спад в базових галузях, різке падіння обсягів імпорту і менші обсяги транзиту газу позначилися на погіршенні показників оптової торгівлі та вантажообігу.

Крім того, тривало падіння в будівництві на тлі обмеженого бюджетного фінансування та скорочення попиту на житло через зростання невизначеності.

За прогнозом НБУ, в результаті карантинних обмежень для подолання пандемії і глобальної кризи економіка України скоротиться на 5,0% в 2020 році.

Вплив цих факторів на економіку найбільш відчутно позначиться протягом II кварталу цього року ВВП знизиться на 11% р/р).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua