Звільнені від сплати єдиного внеску ФОПи і частково безробітні мають право на страхові виплати


Звільнені від сплати єдиного внеску ФОПи і частково безробітні мають право на страхові виплати

ФОПи і самозайняті особи, які тимчасово звільнені від сплати ЄСВ з метою їх підтримки на період дії протиепідемічних заходів, а також частково безробітні продовжують вважатись застрахованими у Фонді соціального страхування України особами.

Про це повідомляє пресслужба ФССУ.

“Такі особи мають право на усі виплати та послуги від Фонду, передбачені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, допомогу по тимчасовій втраті працездатності в разі хвороби або травми, а також компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 на підставі відповідних лікарняних листків”, – ідеться в повідомленні.

Розмір допомоги:

  • при обчисленні середньоденного доходу для визначення розміру допомоги від ФССУ період звільнення від сплати єдиного внеску вважається невідпрацьованим з поважних причин. Ці місяці не включаються у розрахунковий період;
  • однак, період часткового безробіття не відноситься до поважних причин і не виключається з розрахункового періоду. При обчисленні середньоденної заробітної плати для таких осіб враховують нараховану заробітну плату, з якої сплачено ЄСВ;

Довідка Finance.ua:

  • Для того щоб отримати фінансування від Фонду соцстраху за лікарняними листами, виданими через ізоляцію у зв’язку з коронавірусом, потрібно формувати окремі заяви-розрахунки.
  • У період карантину крім звичних виплат Фонд надає допомогу за додатковими страховими випадками – зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.
  • Застраховані особи мають право на компенсацію втраченого заробітку від соцстраху на двох додаткових підставах.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua