Як отримати компенсацію тим, хто постраждав від коронавірусу


Як отримати компенсацію тим, хто постраждав від коронавірусу

У період карантину крім звичних виплат Фонд соціального страхування України надає допомогу за додатковими страховими випадками – зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Фонду.

“У випадку захворювання на COVID-19 ФССУ компенсує втрачений за час лікування заробіток за загальними правилами. Виплати складуть від 50% до 100% залежно від тривалості страхового стажу, допомога буде надана за весь період до відновлення здоров’я. Право на отримання цієї виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працевлаштований”, – ідеться в повідомленні.

Така допомога фінансується Фондом у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до чинних нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.

Як отримати допомогу:

 • передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю;
 • роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. Зробити це можна дистанційно.

Розмір допомоги:

 • за такими лікарняними листками розмір допомоги складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника;
 • ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем;
 • для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100% середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.

Довідка Finance.ua:

 • Застраховані особи мають право на компенсацію втраченого заробітку від соцстраху на двох додаткових підставах.
 • Кабінет міністрів виділив Міністерству соціальної політики 2 278 800 тис. гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками для Фонду соціального страхування України.

Хвилюєшся за себе та близьких? Страхування від коронавірусу від 150 грн за півроку. Виплати під час COVID-19 до 50 тисяч гривень.

Страхування від коронавірусу

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua