Нацбанк дозволить банкам відкривати рахунки українців за допомогою відеодзвінків (інфографіка)


Нацбанк дозволить банкам відкривати рахунки українців за допомогою відеодзвінків (інфографіка)

У Національному банку України розробили механізм віддаленої ідентифікації особи, який передбачає, що для відкриття рахунку у банку достатньо буде здійснити відеодзвінок.

Про це повідомляють у пресслужбі НБУ.

“Національний банк пропонує банкам велику кількість варіацій доступних механізмів для розвитку дистанційних каналів отримання банківських сервісів, – зауважив директор департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза. – Незабаром для відкриття рахунку в новому банку візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку стане зайвим кроком. Ми очікуємо, що на фінансовому ринку з’являться інноваційні продукти та сервіси, що стануть у нагоді банкам для здійснення верифікації їх клієнтів”.

Варіанти для віддаленої ідентифікації клієнтів банків:

  • повноцінні моделі віддаленої ідентифікації та верифікації (відеодзвінки, верифікація ідентифікаційних даних клієнта за допомогою Системи BankID та КЕП):
  • спрощені моделі, що міститимуть певні ліміти на обсяги операцій та залишків за рахунками клієнтів (клієнти зможуть ідентифікувати себе за допомогою електронних підписів чи сканування чіпу ID-картки або закордонного паспорта.

Рахунки, відкриті за допомогою спрощеної моделі віддаленої ідентифікації, будуть мати певні обмеження: загальний розмір ліміту видаткових операцій з такого рахунку не може перевищувати 40 тисяч гривень на місяць та 400 тисяч гривень на рік, а загальний залишок за всіма рахунками клієнта не має перевищувати 40 тисяч гривень.

Нові зміни мають запрацювати з 28 квітня 2020 року.


Інфографіка Національного банку України

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua