Банки попри карантин продовжують кредитувати


Банки попри карантин продовжують кредитувати

Переформатування роботи банківської системи не зупинило банківське кредитування.

Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу.

«Банки продовжують кредитувати, в тому числі агросектор. Життя не зупиняється», – розповіла топменеджерка НБУ.

Вона впевнена, що економіка продовжить працювати навіть в умовах карантину, хоча частина галузей, дійсно, перестали працювати.

«44% нашого експорту – це аграрна продукція. А аграрний бізнес неможливо поставити на карантин на три місяці. Посівна буде, отже, будуть агрокредити. А буде аграрний сектор працювати, значить, буде і хімічна продукція, і паливо, і насіння, будуть робочі місця. Не можна зупинити і доменну піч. Основна промисловість працюватиме, і ВВП буде», – впевнена Катерина Рожкова.

Банкіри підтвердили, що кредитування продовжується, але «обережно».

«По юридичним особам (кредитуємо. – Ред.) більш обережно. Дивимося тільки на овердрафти», – розповів голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

В деяких сегментах варто навіть збільшити кредитування.

«Стосовно малого та середнього бізнесу, особливо того, який пов’язаний з найбільш важливими зараз секторами – продукти харчування, сервіси з доставки, медичні компанії, виробники масок, то ми готові підтримувати їх і збільшувати фінансування», – сказав голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

Голова правління Форвард Банку Андрій Кисельов каже, що банк не може не видавати кредити. «Офлайн-сектор сьогодні зупинився, але кожний магазин, який продає товар тривалого використання, має сайт і інтернет-канал дистрибуції. Із цими клієнтами ми продовжуємо працювати. І потік заявок на наш кредитний центр взагалі не змінився, кількість бажаючих взяти кредит ніяк не зменшилася», – розповів він.

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції по кредитах в Україні. Щоб допомогти вам з вибором кредиту, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник по кредитах

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua