Чого очікувати від курсу цього тижня?


Чого очікувати від курсу цього тижня?

За минулий тиждень курс долара до гривні значно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 5,4-8,3%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 24,74 грн до 26,09 грн (+5,4%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 24,98/25,01 до 26,44/26,47 (+5,8%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 24,66/25,00 до 26,31/27,08 (+6,7%/+8,3%). При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 1,4% до 3,0% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу в порівнянні з купівлею.

За словами Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, основна причина падіння гривні залишається така сама – світова фінансова криза, викликана пандемією коронавірусу, оголошенням у багатьох країнах НС і закриттям кордонів. Поведінка гривні мало відрізняється від поведінки переважної більшості валют країн, що розвиваються, з переважно сировинним експортом.

Олії у вогонь паніки підлила ФРС США, знизивши в неділю ввечері процентну ставку до нуля. За ідеєю цей захід повинен був підтримати ринки, проте за фактом тільки додав паніки.

Інвесторів, м’яко кажучи, насторожила екстреність чергових-позачергових дій американського регулятора, а також те, що, знизивши ставку до нуля, ФРС залишилася «без патронів», практично без можливості щось ще зробити для підтримки економіки.

На початку тижня експерт очікує зростання курсу долара до гривні. “Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,7 грн, а готівковий долар близько 26,6/26,9 грн”, – прогнозує Іосуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua