У Нацбанку спрогнозували шкоду від коронавірусу для економіки України


У Нацбанку спрогнозували шкоду від коронавірусу для економіки України

Негативні економічні наслідки в зв’язку з виявленням і можливим подальшим поширенням коронавірусу в Україні виявляться не відразу.

Про це заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб в інтерв’ю виданню Сегодня.

Так, Сологуб повідомив, що першими від спалаху коронавірусу постраждають економіки Китаю і країн, які вбудовані в виробничий ланцюжок цієї країни. Україна до таких держав не належить.

Читайте також: Профілактика коронавірусу – податкова дала поради

“У нас, звісно, близько третини експорту руди йде в Китай, тобто ми теж залежимо від китайської промисловості. Але майже 50% нашого експорту – це харчова продукція в різних її компонентах. А цей сегмент страждає все ж менше”, – повідомив чиновник НБУ.

Сологуб додав, що зараз вплив спалаху коронавірусу на українську економіку не є негативним, адже падіння цін на енергоресурси, які Україна імпортує, перевищило падіння цін на метали, які Україна експортує.

“Тобто поки значних негативних тенденцій через коронавірус ми не бачимо”, – підсумував заступник голови Нацбанку.

Довідка Finance.ua:

  • У макроекономічному огляді Національного банку України за лютий 2020 року наголошується, що в зв’язку з поширенням коронавірусу Covid-19 впав інтерес іноземних інвесторів до українських облігацій внутрішньої державної позики.
  • Україна стала 74-ю країною крім Китаю, де зафіксовано випадок зараження коронавірусом. Зокрема, раніше випадки коронавірусу були зафіксовані в країнах, що межують з Україною – Білорусі, РФ і Румунії.
  • Станом на 4 березня 2020 року у світі зареєстровано 93 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 198 – летальні. Одужало вже 50 690 осіб.
  • Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом можна побачити за посиланням.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua