НБУ запровадить ще один інструмент для пожвавлення банківського кредитування


НБУ запровадить ще один інструмент для пожвавлення банківського кредитування

Національний банк активізує роботу із запровадження процентного свопу.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

“З метою пожвавлення банківського кредитування Національний банк активізує роботу, необхідну для запровадження у другому півріччі 2020 року нового фінансового інструменту – процентного свопу з банками”, – йдеться в повідомленні.

Для цього Національний банк розширив периметр завдань, визначених Положенням про основи процентної політики Національного банку.

Завдання процентної політики:

 • утримання на певному рівні короткострокових ставок міжбанківського ринку (що є першою ланкою процентного каналу монетарного трансмісійного механізму);
 • посилення дієвості тих ланок трансмісійного механізму, які забезпечують вплив короткострокових ставок на вартість довгострокових фінансових інструментів. Це буде досягатися, зокрема, через проведення Національним банком операцій з процентними свопами і встановлення ставок за ними.

Запровадження нового інструменту спрямоване на виконання кількох цілей:

 • використання процентного свопу з банками посилить дієвість монетарної політики Національного банку. Банки, які укладатимуть процентні свопи, матимуть додатковий стимул корегувати власні процентні політики відповідно до динаміки облікової ставки;
 • по-друге, поштовх для запуску ринку процентних свопів, яким може стати участь Національного банку у таких операціях, дасть змогу банкам знижувати власні процентні ризики. Це у свою чергу сприятиме розвитку довгострокового кредитування як підприємців, так і населення, зокрема й іпотеки.

Довідка Finance.ua:

 • Обсяг проблемних кредитів (NPL) в українських банках за підсумками 2019 року уперше за останні роки знизився нижче рівня 50% і на 1 січня 2020 року становив 48,4% (-4,5 в.п. за 2019 рік).

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції по кредитах в Україні. Щоб допомогти вам з вибором кредиту, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник з кредитів

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua