Друга пенсія: як не залишитись без коштів після підвищення пенсійного віку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Друга пенсія: як не залишитись без коштів після підвищення пенсійного віку

Особисті фінанси
14426
Останнім часом в Україні вкрай активно підвищують пенсійний вік та посилюють вимоги щодо страхового стажу. На думку експертів, це свідчить про те, що розраховувати на підвищення пенсій громадянам України не варто.
Щоб накопичити собі на старість, експерти радять розглянути варіант надбавки до солідарної пенсійної системи.
“Якщо не відкладати собі на другу пенсію, то пенсія від держави через 20 років (з 2040 року) у ліпшому разі складе всього 20% вашого заробітку. Це означає, що при заробітній платі, наприклад, в 10 000 гривень вам доведеться жити на пенсію на 2000 гривень. Це – результати дослідження, засновані на прогнозі Світового банку для України. І це найоптимістичніший варіант. Зараз 13 млн осіб сплачують внески, з яких пенсії необхідно виплатити 11,5 млн пенсіонерів. Це непідйомний тягар. І демографічна ситуація тільки погіршується. З подібною проблемою зіткнулася не тільки Україна. Зростання тривалості життя і зменшення народжуваності – загальна тенденція у всіх розвинених країнах світу. Тому сподіватися на державну пенсію з солідарної системи недалекоглядно, а накопичувати власними силами – дуже актуально”, – зазначила голова ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Тетяна Сальникова.
Що радять експерти:
  • робити накопичення в недержавні пенсійні фонди;
  • оформити пенсійне страхування;
  • відкрити банківський депозит;
  • зібрати гроші будь-яким способом і придбати нерухомість, яку потім здавати в оренду.

Довідка Finance.ua:

  • Мінімальна пенсія за віком у осіб, які досягли віку 65 років, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу, з 1 січня 2020 року становить 1889 грн.
  • У 2020 році в Україні двічі збільшиться розмір мінімальної пенсії, також буде проведена індексація. В цілому надбавка за рік складе 131 гривню.
Найцікавіші та найважливіші новини, а також поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця — завжди в нашому телеграм-каналі Finance_ukr 🤫 Переходьте, підписуйтеся — з нами цікаво та корисно!
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас