Україна почне виплати за прив'язаними до зростання ВВП облігаціями, - НБУ


Україна почне виплати за прив'язаними до зростання ВВП облігаціями, - НБУ

Курс ВВП-варантів України, випущених під час реструктуризації зовнішнього боргу України в 2015 році, в п’ятницю вперше подолав позначку 100% від номіналу і склав близько 100,3% від номіналу.

Напередодні заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб на прохання журналістів оцінив можливу першу виплату за ними в 2021 році на рівні близько $100-110 млн.

В якості вихідних даних для розрахунків він назвав зроблений Нацбанком прогноз ВВП України в 2019 році в 3,5%, номінальний ВВП близько 4 трлн грн і середній курс за минулий рік 25,8 грн/$.

“Математика там легка: 3,5% зростання дають виплату $100-105-110 млн в 2021 році”, – сказав Сологуб, уточнивши, що зміни можуть бути, ненезначні.

Застцпник глави НБУ зазначив, що питання про визначення точної суми виплати варто ставити Мінфіну і шукати в детальному описі умов випуску ВВП-варантів.

Сологуб нагадав, що Нацбанк прогнозує подальше зростання ВВП України в 3,5% і за підсумками 2020 року з його прискоренням до 4% в 2021 році, однак 30 січня цей прогноз може бути підтверджено або оновлено.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua