З чим пов'язане рекордне падіння долара - думка експерта


З чим пов'язане рекордне падіння долара - думка експерта

На сьогодні, 26 листопада, Національний банк України (НБУ) встановив курс 24,05 грн за долар. Нижчим курс долара був тільки майже чотири роки тому – 15 січня 2016 року – 23,95 гривні за долар.

За словами президента інвестиційної групи “Універ” Тараса Козака, така політика Мінфіну зберігатиметься і наступного року.

Відповідно, можна очікувати, що цей фактор буде “тиснути” на курс “зеленого” і надалі.

“На наступний рік попит [на гривню] буде теж великий, – зазначає Козак. – Оскільки нам треба буде тільки віддати 282 млрд грн зовнішнього боргу з бюджету. Це і плюс борги Нацбанку. Ми не можемо їх віддати з доходів бюджету. Ми будемо їх віддавати шляхом залучення нових боргів. Нам потрібні будуть іноземні інвестори, щоб купувати і нові борги теж. Тому що всередині немає такої кількості грошей, щоб забезпечити їх фінансування. А оскільки Мінфін прописав у своїх завданнях збільшення гривневого боргу і зниження валютного, значить, гривневого боргу буде більш, оскільки в країні немає грошей і внутрішній борг теж будуть купувати іноземці. Вони будуть заводити сюди валюту і купувати гривню. Відповідно, буде попит на гривню”.

Найкращі картки для валютообміну

До того ж позитивно на курс національної валюти може вплинути велика приватизація та відкриття ринку землі, оскільки це сприятиме припливу іноземної валюти в країну, вважає фахівець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua