Який вигляд матимуть нові 200 и 500 гривень (фото)


Який вигляд матимуть нові 200 и 500 гривень (фото)

Національний банк України показав дизайн нових банкнот і розповів про плани по переходу на оновлені гривні.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Буде запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які за дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень.

Читайте також: НБУ анонсував дату введення в обіг монети номіналом 5 гривень

Коли введуть в обіг. 25 лютого 2020 року – в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень;

Карти для зберігання грошей

  • у середині 2020 року – в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень (точну дату буде повідомлено додатково)»,- повідомляє НБУ.

Дизайн. Нові банкноти у 50 та 200 грн за дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Вони містять основні зображення банкнот 50 та 200 гривень попередніх зразків, мають аналогічні розміри та подібну кольорову гаму.

Захист. Покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Інноваційні захисні елементи:

  • один з них – це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення водяної лілії та має поступово змінювати колір під час зміни кута нахилу банкноти;
  • інший – “віконна” захисна стрічка, яка містить зображення номіналу та графічного знаку гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Громадянам не треба буде обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 та 200 гривень попереднього зразка на оновлені банкноти та обігові монети.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua